Rozpoczęcie roku szkolnego 2017/2018

Dodane przez adminek - pon., 09/04/2017 - 12:32

Puste przez ostatnie miesiące korytarze wypełnił gwar rozmów, radość ze spotkania z koleżankami i kolegami, ciekawość i rozbudzone nadzieję. To znak, że rozpoczął się rok szkolny. W mury szkoły z klimatem powrócili uczniowie, nauczyciele i pracownicy szkoły. Od 1 września nowym dyrektorem Szkoły jest dr Józef Kasprzak, który u progu nowego roku szkolnego odebrał z rąk Starosty Gorlickiego, Karola Górskiego nominację na stanowisko Dyrektora Liceum Ogólnokształcącego im. Stanisława Wyspiańskiego w Bieczu. Relację z tego wydarzenia można przeczytać na stronie powiatu: Dyrektorskie nominacje

W swoim inauguracyjnym przemówieniu Dyrektor zachęcał młodzież do wyznaczania sobie ambitnych celów na najbliższe miesiące. Apelował również o mądre wykorzystanie własnych talentów, energii młodości i wsparcia nauczycieli oraz kolegów.

Nauczycielom i pracownikom Dyrektor złożył życzenia spokojnej pracy, dającej satysfakcję i uznanie otoczenia. Następnie podkreślił ogromną rolę rodziców we współczesnej szkole, we wspólnych wysiłkach na rzecz wychowania i edukacji młodzieży. Jedynie wspólne działania mogą przynieść oczekiwane efekty i tworzenie wymarzonej szkoły dla kolejnych pokoleń uczniów. Wysiłki dyrekcji, nauczycieli, rodziców, pracowników i uczniów aktywnie wspiera również samorząd lokalny.

Po tym uroczystym dniu przyjdzie czas na szkolną codzienność. Oby obfitowała ona w chwile radości z przekazywania i zgłębiania wiedzy!